Klub mladih KLOOZ donosi novi program za 2017/2018. godinu.

Pogledajte plan aktivnosti za razdoblje od 01.10.2017. do 30.09.2018.

klooz1

Vodič po Zadru za studente

Studenti će se upozati s kulturnom i povijesnom baštinom grada Zadra kao i lakšem snalaženju u zadarskoj svakodnevnici.

Obilježavanje europske kampanje "Time to Move": Predavanje o studiranju u Kini

Informiranje mladih o kineskoj kulturi, načinima studiranja i studentskom životu u Kini.

Predstavljanje Odjela za podršku žrtvama i svjedocima Županijskog suda u Zadru

Informiranje mladih o radu Odjela, pravima žrtava kaznenih djela uz priliku volontiranja na Odjelu.

Radionica beatbox-a i koncert

Mladi će biti upoznati sa novim umjetničkim izričajem te potaknuti na kreativno i glazbeno stvaralaštvo.

Radionica komunikacijskih vještina

Razvijanje vještina timskog rada, uspostavljanje kvalitetnijeg komunikacijskog procesa, efikasnija obrada informacija.

Putopisno predavanje: Sjedinjene Američke Države

Upoznavanje s američkom kulturom i društvom kroz putopis filmske kritičarke i aktivistkinje.

Radionica izrade stripa

Poticanje mladih na kreativno izražavanje i stvaralaštvo putem strip umjetnosti.

"Zdravo bez glutena" by Helena Jakoliš

Informiranje mladih o bezglutenskoj prehrani te poticanje na zdraviju stil života.

"Online" učenje: Coursera

Upoznavanje mladih sa "online" alatima besplatnog učenja kojim mogu unaprijediti svoje vještine i razviti znanja u različitim područjima interesa.

Radionice za kritičko mišljenje "Filozofska šetnja"

Razvijanje kritičkog mišljenja i tolerancije, prihvaćanje različitosti kod djece i mladih.

"Travel cafe": Helsinki i Talin

Upoznavanje mladih s finskom i estonskom kulturom i društvom te poticanje na mobilnost.

Svjetski dan borbe protiv AIDS-a

Informiranje mladih o prevenciji AIDS-a, gdje se obratiti za pomoć te načinima besplatnog i anonimnog testiranja na HIV.

Kreativna radionica "quilling-a"

Poticanje mladih na kreativno izražavanje i stvaralaštvo putem vještine "quilling-a"

Tečaj ruskog jezika

Usvajanje jezičnih vještina i kompetencija ruskog jezika uz upoznavanje ruske kulture i društva.

Pub kviz

Poticanje mladih na neformalno druženje i organizirano provođenje slobodnog vremena putem pub kviza znanja.

Edukacija za osnivanje udruge

Informiranje mladih o osnivanju, registraciji i poslovanju udruge u cilju poticanja na aktivizam, poduzetnost i samozapošljavanje.

Radionica blog novinarstva

Upoznavanje mladih s fazama od pokretanja bloga, pisanja i prilagođavanja zamisli blog-formatu do određivanja i usavršavanja vlastitog stila.

Radionica urbanog vrtlarstva

Razvijanje ekološke osviještenosti mladih, stjecanje znanja o načinu recikliranja "upcycling" metodom te razvijanje kreativnosti i prakitčna primjena u svakodnevnici.

"BookCrossing" piknik

Obilježavanje međunarodnog dana "BookCrossing" pokreta prigodnim piknikom razmjene knjiga u cilju poticanja mladih na čitanje.

Europski dan informiranja mladih: "Živa knjižnica"

Informiranje i poticanje mladih na uključivanje u programe međunarodne mobilnosti u svrhu stručnog usavršavanja, studiranja, volontiranja i zapošljavanja.

Dan poduzetništva mladih: "Crowdfunding"

Upoznavanje mladih s konceptom "crowdfundinga", kampanjom te primjerom prve ženske zadružne pivovare u Zadru i Hrvatskoj kao primjer dobre prakse.

Obilježavanje manifestacije "Hrvatska volontira"

Poticanje mladih na volontiranje i aktivno sudjelovanje u zajednici te na međugeneracijsku solidarnost.

Radionica "Ples kao antistres"

Razvijanje kreativnog izričaja kroz ples i pokret, upoznavanje vlastitog tijela te kreativnih načina rješavanja stresa i metoda relaksacije.

Radionica izrade prirodne kozmetike

Usvajanje osnova izrade prirodne kozmetike te poticanje vođenja brige za vlastito zdravlje.

Večeri društvenih igara

Poticanje mladih na neformalno druženje i organizirano provođenje slobodnog vremena.

"BookCrossing" kutak

Poticanje mladih na čitanje i razmjenu knjiga.