INFO TOČKA ZA MLADE

TiPitasMiOdgovaramoPLAKATmala.jpg

Udruga za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti CINAZ je pokrenula 2012. prvu Info točku za mlade u Zadru u suradnji sa Info Zonom iz Splita, Regionalnim Info Centrom. Formiranje Info točke se odvilo u sklopu velikog nacionalnog projekta „Empowerment toward equal opportunities“ kojeg je provela Info zona iz Splita u partnerstvu s udrugom Cinaz iz Zadra, Argonautom iz Murtera i udrugom Zvono iz Belišća, a koji je dio većeg europskog projekta „Grassroots Europe-for local wellbeing“ kojeg je financirao Open Society Institute iz Budimpešte, i u njemu je sveukupno sudjelujelovalo 14 udruga s područja Slavonije i Dalmacije koje se žele baviti kvalitetnim informiranjem mladih. Cilj projekta je bio uvođenje i osnaživanje organizacija mladih/za mlade u proces organiziranog informiranja i savjetovanja mladih.

Udruga CINAZ putem INFO TOČKE ZA MLADE želi omogućiti mladima u Zadru da budu informirani o mogućnostima vezanim za njihovo obrazovanje, cjeloživotno učenje, stipendije, putovanja, zaposlenja, volontiranja i sl. Kao takve INFO TOČKE zamišljene su kao mjesto širenja svih važnih informacija za mlade. Udruga CINAZ je putem lokalne akcije javno predstavila Info točku 13.11. na Narodnom trgu u Zadru i upoznala mlade sa mogućnošću korištenja Info točke u Udruzi CINAZ. U sklopu akcije smo proveli i anketno istraživanje o važnosti informiranja mladih kako bi se unaprijedio rad Info točke.

Udruga CINAZ od 2014. godine kreće s radom lokalnog Info centra za mlade Zadar.* 

*Više o tome možete pročitati ovdje.

PitajNasGoogleNeZnaSveOptimized.png