Predstavljanje Europske volonterske službe zadarskim maturantima

 

letak a6 01Novootvoreni Info centar za mlade Zadar provodi informiranje kroz individualne, te grupne aktivnosti s ciljem kvalitetnog informiranja i educiranja mladih uz raznolik sadržaj. Anketna istraživanja udruge CINAZ na predstavljanju Info točke 2012. pokazuju da mladi u Zadru najviše žele biti informirani o kulturi i putovanjima, a zatim slijedi podjednak interes za zapošljavanje i volontiranje. Više o samome Info centru za mlade možete pročitati ovdje.

Prva aktivnost prvoga lokalnog Info centra za mlade u Zadru, u suradnji sa Info Zonom iz Splita (Regionalnim Info centrom za mlade), je predstavljanje Europske volonterske službe (EVS) maturantima Prirodoslovno-grafičke škole i Gimnazije Vladimira Nazora u Zadru. Na predstavljanju EVS-a, u četvrtak 30. listopada u 13.10h u Multimedijalnoj dvorani škole, zainteresirani maturanti će saznati više o programu koji mladima nudi mogućnost volontiranja u europskim zemljama i do godine dana, uz plaćen put i troškove života. Prisutni će čuti konkretna iskustva te saznati što je potrebno da i sami osjete čari volontiranja i upoznavanja strane zemlje, tuđe kulture, jezika i novih prijatelja. Gosti iz udruge Argonauta podijeliti će svoje bogato iskustvo volonterskih razmjena u sklopu programa EVS. Udruga Argonauta je dovela mnoge mlade iz različitih europskih zemalja u Murter, te je mnoge mlade iz Hrvatske upoznala sa europskim jezicima, narodima i kulturama. O svojim dojmovima pričat će i volonterka Yordanka Mihaleva iz Bugarske te Dominika Sorkowicz iz Poljske koje trenutno volontiraju u udruzi Argonauta.

***

VIŠE O PREDSTAVLJANJU EVS PROGRAMA PROČITAJTE NA BLOGU.