Saznajte svoja prava i upoznajte se sa zakonima!

 

Je li ispijanje alkohola na javnim mjestima prekršaj protiv javnog reda i mira ili je kazneno djelo? Koja je uopće razlika i koja je kazna?

Rezultira li uhićenje ili osuda nevine osobe naknadom štete i koje?

Koja su sve prava i obaveze najmoprimca (podstanara), a koja najmodavca (vlasnika)?

prava mladih 01

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava, u srijedu, 10.12.2014., lokalni Info centar za mlade Zadar poziva sve zainteresirane na druženje uz predavanje na temu „Prava mladih - što trebam znati?“. Osnovni cilj ovoga predavanja jest informiranje mladih o pravima, zakonima, i kaznenim postupcima; Zakon o prekršaju protiv javnog reda i mira, Zakonu o najmu stana, te o neopravdanoj osudi i neutemeljenom uhićenju.

Predavanje će voditi Matea Marić, studentica V. godine Pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu.

Na koje se načine možemo zaštititi u nekim svakodnevnim životnim situacijama, i koje su sve naše obveze i prava, doznajte u srijedu, 10. prosinca u 18 sati u prostorijama Info centra za mlade Zadar (Providurova palača, Trg Petra Zoranića 1).

*Ljubazno molimo sve zainteresirane da svoj dolazak potvrde putem e-maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.