Udruga CINAZ obilježava Tjedan jednakosti!

 

Tjedan jednakosti (13.-17.4.2015.)  je događaj unutar kojeg će obilježiti kreativne, sportske i informativne aktivnosti, koji će služiti kao alati u borbi protiv diskriminacije. Cilj planiranih aktivnosti projekta je stvoriti pozitivno ozračje za mlade iz alternativne skrbi koji su marginalizirana skupina u našoj lokalnoj zajednici te potaknuti vršnjačko pomaganje, sklapanje prijateljstava i druženja mladih u sklopu kvalitetnog provođenja slobodnog vremena i promoviranje vrijednosti volontiranja.

U znak jednakosti 2 01

 Svaki dan u Tjednu jednakosti će se održavati različite radno-okupacijske aktivnosti:

  • - Ponedjeljak (13. travnja) u 18 sati: javna tribina 'Volontiranje među mladima: Svačiji Dom'  (Multimedijalna dvorana Gradske knjižnice Zadar, Stjepana Radića 11b),
  • - Utorak (14. travnja) od 10 sati: 'Ogradimo se od predrasuda!', volonterska akcija farbanja ograde Doma za odgoj djece i mladeži Zadar (Dom za odgoj djece i mladeži Zadar, Ulica bana Josipa Jelačića 8),
  • - Srijeda (15. travnja) od 15 do 18 sati: sportsko natjecanje  mladih (nogomet i košarka, Dom za odgoj djece i mladeži Zadar),
  • - Četvrtak (16. travnja) od 14 sati: radionica postavljanje mozaika po balkonima (Dom za odgoj djece i mladeži Zadar),
  • - Petak (17. travnja) od 18 sati: završni glazbeni koncert mladih zadarskih glazbenika (studenstska skupina AKA Crescendo, duet No ordinary, učenici Gimnazije Franje Petrića, ispred Doma za odgoj djece i mladeži Zadar).

Sve aktivnosti Tjedna jednakosti odvijaju se u sklopu projekta udruge CINAZ "U znak jednakosti", a otvorene su za širu javnost.

U projektu sudjeluje pet srednjih škola grada Zadra: Gimnazija Franje Petrića (MIOC), Škola primjenjene umjetnosti i dizajna, Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića, Prirodoslovno-grafička škola i Hotelijersko-turistička i ugostiteljska škola. Ostali suradnici u projektu su: Dom za odgoj djece i mladeži Zadar, Volonterski centar Zadar, Gradska knjižnica Zadar, studentska klapa Aka Crescendo, duet No ordinary, grafički studio Printshop d.o.o.,  te FG grafika.

Manifestaciju Tjedan jednakosti u isto vrijeme će osim udruge CINAZ provoditi još nekoliko udruga mladih diljem Hrvatske: Info Zona (Split), Udruga Migra (Donji Miholjec), Udruga RICZM „UMKI“(Rijeka) i Udruga ZUM (Pula)

Projekt je podržan od Centra za mirovne studije, Mreže mladih Hrvatske i Cenzure Plus.

plakatB2 01